Napoleaová neudržela vedení ve Švýcarsku

Ještě v polovině finálového kola byla na nejvyšší příčce VP Bank Swiss Ladies Open česká vlajka, ale skvěle rozehraný turnaj Ladies European Tour nedotáhla Kristýna Napoleaová do vítězného konce.

KN

Výsledkem v Golfparku Holzhausern (par 71) u jezera Zug bylo po finále 34. místo, o něž se Napoleaová podělila mj. s Terezou Meleckou na celkových 3 pod par. Dělená 43. příčka připadla Janě Melichové (-1), zatímco čtvrtá Češka ve finále, Tereza Koželuhová, skončila na děleném 51. místě (+2). Cutem neprošla pouze Šideri Váňová (+13.)

Napoleová se po úvodním kole za 69 zlepšila v sobotu na 66 a s celkovými 7 pod par se dělila o 2. místo spolu se Švédkou Sarou Kjellker, jen ránu za vedoucí Španělkou Fatimou Fernández Cano. Stejně jako loni při svém vítězství na Amundi German Masters se hráčka Panoramy Kácov dostala do posledního flightu finálového kola LET.

Sice začala bogey na první jamce, ale kontrovala birdie na čtyřce. Po dalším bogey na sedmé jamce přišla dokonce dvě birdie v řadě za sebou a Kristýna se na 8 pod par ujala dokonce samostatného vedení. Druhá devítka jí však vůbec nevyšla.

Po bogey na 11. jamce a následném paru přišla série double bogey-bogey. Do Top 20 se Napoleaová vrátila díky birdie na pětiparové sedmnáctce, ale s double bogey na čtyřparové osmnáctce, po nepřesném drajvu do bunkeru a třetí ráně rovněž do písku u greenu, stanovila své skóre na 75 (+4).

Tereza Melecká (69-74-67) si naopak to nejlepší nechala na neděli, kdy zahrála šest birdie, z toho tři za sebou, a jen dvě bogey. Každým kolem se zlepšovala Jana Melichová (73-70-69), jejíž finále zahrnulo tři birdie a jediné bogey. Druhý týden za sebou prošla cutem na LET Tereza Koželuhová a po životním 25. místě z Tipsport Czech Ladies Open zahrála 74-70-71.

Švýcarský turnaj vyhrála Angličanka Alice Hewson (-11) jako svůj druhý v kariéře po South African Women´s Open 2020. Tentokrát si na první jamce play off poradila díky birdie s Indkou Tvesou Malik, jež měla bogey. Obě hráčky předtím na pětiparové sedmnáctce zahrály eagle, když se třetí ranou z bunkeru shodně trefily do jamky a obě měly na závěr rovněž birdie.

Nejlepší Češkou v pořadí Order of Merit zůstala Sára Kousková, které patří 37. místo. Swiss Ladies Open ovšem vynechala, stejně jako druhá olympionička Klára Davidson Spilková, jež je na 62. místě. Mezi dvojici pro Paříž 2024 se vklínila na celkové 53. místo Tereza Melecká. Na 85. příčce evropského žebříčku je Jana Melichová, na 106. místě Kristýna Napoleaová a 137. hráčkou je po pouhých třech turnajích Tereza Koželuhová.

V pořadí nejlepší česká pětice profesionálek se zúčastní následujícího Aramco Team Series v Londýně, kde se hraje třídenní prestižní turnaj LET s celkovými prize money 1 milion dolarů už od středy 3. července.

 

 

Sdílet:
###message