Kambodžský trojúhelník

Kambodža není jen destinace bohatá na historii, plná krásných míst kdesi v hlubinách pralesů, ale na své si zde přijdou i golfisté. V okolí SiemReapu, což je podle mě jedno z nejkrásnějších míst v celé Kambodži, najdete hned tři golfová hřiště.Takže výlet do tohoto kambodžského trojúhelníku ze sousedního Thajska nebo Vietnamu se ihned nabízí.

AGR hole4a_web

Siem Reap není místem, kam byste vyráželi primárně na golfovou dovolenou a to hlavně z toho důvodu, že je zde mnohem zajímavější a jedinečné místo, kterým je Angkor Watu - archeologický skvost, patřící do seznamu světového dědictví UNESCO. Což byl také můj prvotní plán v této destinaci. Prozkoumání chrámových ruin je nezapomenutelným zážitkem. Vřele doporučuji půjčit si kolo a tento 400 km2rozlehlý park projet alespoň částečně na kole. No, a pokud už jste ve starověkém hlavním městě Kambodži a pohled do historie už vám stačil, udělejte si přestávku a vyrazte na golf. Budete mile překvapeni.

Největším skvostem je Angkor Golf Resort. Hřiště vzniklo v roce 2008 pod taktovkousira Nicka Falda. Nejnovější přírůstek z dílny bývalé světové jedničky je v perfektní kondici a konkuruje těm nejlepším v celé jihovýchodní Asii. Par 72 s délkou 6 619 metrů je opravdovou výzvou pro všechny hráče. Celé hřiště je obklopeno vodou, takže pokud nehrajete přesně, zásoba míčů vám dojde rychleji, než byste si mysleli. Naštěstí si na každém občerstvovacím stánku můžete míčky dokoupit, což místní už vědí. A občas se s nimi vyplatí vyjednávat o jejich ceně, tady se ukáže, jacíjste obchodníci. Za zmínku stojí dvě „signature“ jamky. Jamka č. 2, par 4,je pravý doglega důležitá je druhá rána na těžce přístupný green, který je sevřený bunkery po obou stranách. Druhou takovou jamkou je 13, par 5.Je to nejtěžší jamka na hřišti. Mimo množství bunkerů si musíte dát pozor na vodu po levé straně fairwaye, která se táhne až za green. Obě jamky mě pár míčků stály, ale jsou překrásné. Stejně jako na všech ostatních hřištích v Asii, tak i zde jsme museli mít povinně caddy. Těch peněz za jejich služby rozhodně nelitujeme, protože žádná rada od našich caddy nebyla špatná. S konečným výsledkem se raději chlubit nebudu, ale zážitek z hřiště mi to určitě nezkazilo.

Po hře na vás čeká příjemná klubovna a vynikající kmerská kuchyně. Pokud by se vám na hřišti extrémně nedařilo, při obědě či večeři na vše zapomenete a že byste toto místo měli navštívit, až pojedete do Siam Reapu, na to vemte jed.Dobrým argumentem je také poloha, která je jen 5 minut od letiště a pouze hodinu letu z Bangkoku.

A co se týče zbylých dvou hřišť, tak vás bude určitě bavit AngkorLake Resort Golf Club. Nejnovější hřiště v této oblasti s parem 72 a délkou 6 762 metrů bylo otevřeno v lednu 2011. Na designu se podílel architekt KentaroSato, jehož snahou bylo maximálně využít okolní krajinu a do té jednotlivé jamky zakomponovat. Za specialitu považuji jamku číslo 2, par 4, kde nenajdete žádnou překážku, ani bunker, ani vodu. Součástí elegantní klubovny je restaurace a pro shop. Posledním resortem je Phokeethra Country Club, jehož dominantou je 18jamkové hřiště. Tento klenot je nejstarší v SieamReapu a je součástí SofitelPhokeethraRoyalAngkor Golf & Spa Resortu. Hřiště od roku 2007 hostí JohnnieWalkerCambodian Open. Přírodní laguny a bunkery připravují hráčům opravdovou výzvu. Obecně zde platí heslo „thinksmart, play smart“. Krásné prostředí klubovny s veškerým zázemím je samozřejmostí a je jen na vás, zda si dáte něco k jídlu či pití v baru a nebo se půjdete ještě potrápit na místní trénikové plochy.

Kontakty:

KasekamVillage, SraNga, SiemReap
info@angkor-golf.com
www.angkor-golf.com
Cena fee: 115US $

TropangrunVillage, KhumOmpilCommune Prasat Bangkok District, SiemReap.
www.angkorlakeresortgolfclub.com
Cena fee: 120US $

 

DontroVillage, LaveaCommunePuokDistrict, SiemReap.
www.phokeethragolf.com
Cena fee pro hosty resortu: 72US $

 

 

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message