Golf Vacations: Zimní číslo 58

Zatímco minulé číslo GV se z velké většiny věnovalo tématům žen, tentokrát se karta obrátila.

1-Titulka

To ale neznamená, že by následující mužské defilé nemělo zajímat také dámy. Začínáme paradoxně starým mládencem, jímž zůstává José María Olazábal. Dvojnásobný šampion Masters, vítězný hráč i kapitán Evropy v Ryder Cupu, se stále víc zabývá designem hřišť. Díky tomu jsme se sešli v Řecku, na místě dokonce dvou jeho finišujících projektů, a rozhovor se stočil i na Česko. Pozdravit Španěla při potřesení rukou "buenas tardes" bylo kvůli večernímu času z naší strany patřičné, ale pro něj viditelně nečekané. Hned se ukázalo, že nějaké bariéry není třeba bořit.
text: Čeněk Lorenc

20-21_Olazabal
20-21_Olazabal

Rozhovor: José María Olazábal

Zelené sako vítěze Masters, dokonce dvojnásobného, obléká José María Olazábal na jeden týden v roce, kdy to za branami Augusta National bývalí šampioni turnaje smí. Ovšem ani tričko turnajového profesionála s límečkem nenosí Španěl už tolik jako košile na jednání nebo holínky do terénu. Golf Vacations měl možnost poznat designéra dvou již prakticky hotových osmnáctijamkových hřišť v řecké destinaci Costa Navarino přímo na místě.

38-39_Tema1
38-39_Tema1

58, 57, 56… Kde se to zastaví?

Lépe fyzicky i mentálně připravení golfisté + kvalitnější vybavení = stále lepší výsledky. Donedávna byl každý výsledek na kolo začínající pětkou událostí. Dnes se pod 60 ran dostávají i mladíci v nižších profesionálních soutěžích či dívky na amerických školách. V roce 2021 se zase psala historie. Poprvé bylo na velké světové tour, mimo kvalifikace, zahráno 14 pod par, celkově 58 ran. Takové číslo už profesionální série zažily čtyřikrát, ale pokaždé to bylo na paru 70.

76-77_Styrsko
76-77_Styrsko

Feng-šuej ve Štýrsku

Hřiště, kde manažer hraje v sukni a z automatu místo limonády padá víno. To musíte zažít. Rakouské Štýrsko láká na termální vodu, vína, tři sta slunečných dnů v roce a čím dál více i na golf. K nejmladším a zároveň nejvyhledávanějším hřištím patří Bad Waltersdorf, ležící tři čtvrtě hodiny jízdy na východ od Štýrského Hradce. Půl hodiny od Bad Waltersdorfu na sever se nachází druhé zajímavé hřiště, Thermengolfclub Loipersdorf, s třemi skvělými devítkami.

88-89_Srncova
88-89_Srncova

Rok na olejovém greenu

Stále víc času tráví herečka Barbora Srncová ve svém ateliéru, se štětci a paletou. Známá jako Boženka z detektivní kanceláře Ostrozrak, ze seriálu Labyrint nebo z Černého divadla, které založil její otec, namalovala už desítky obrazů. A mezi nimi kvarteto Jaro, Léto, Podzim a Zima na golfu. Stejně jako například Ivan Mládek maluje obrazy s golfovou tematikou, přestože stejně jako on golf nehrajete. Co ji k nápadu přivedlo? Dozvíte se v rozhovoru.

94-95_Tasmanie
94-95_Tasmanie

Tasmánie? Za koncem světa

Jestliže se Austrálie z pohledu Evropana nachází na konci světa, tak co potom její ostrovní stát Tasmánie? Ta leží od pevniny ještě 240 kilometrů jižně. Na konci konce světa, známého těžbou kovů, produkcí vlny a přírodními rezervacemi, čeká překvapivé množství skvělých hřišť. Jen se tam dotrmácet. Australský ostrov je 26. největší na světě a patří k němu ještě asi tisícovka ostrůvků. Celkově je Tasmánie asi o jednu osminu menší než Česko.

64-65_GranCanaria
64-65_GranCanaria

Úžas mezi krátery a útesy

Z Kanárských ostrovů je Gran Canaria třetím největším. Patří přitom k nejnavštěvovanějším, a to jak v letním, tak v zimním období. Jeden z důvodů je nasnadě. Golfová hřiště. Na hornatém ostrově sopečného původu se najde šest resortů se sedmi osmnáctkami. Rozmachu hry jistě pomohl vznik obřích hotelových komplexů a také trend posledních dvou desetiletí, kdy se Evropané z bohatších a severnějších částí kontinentu přesouvají na zimu do tepla.

Zasílání magazínu ZDARMA

Sdílet:
###message