Golf Vacations 68

Nové letní číslo je tu.

GV68
20-21_OAKS
20-21_OAKS

Greeny musíme zpomalovat

Po necelých čtyřech letech od otevření kompletního hřiště se PGA National na Oaks Prague dočká prvního mezinárodního turnaje. A hned toho nejtěžšího kalibru. V polovině srpna sem zavítá evropská DP World Tour. Přinášíme rozhovor s ředitelem Paulem Dennisem, který se zrovna uprostřed příprav dozvěděl, že manažerská společnost Troon, pro niž pracuje, ocenila právě toto hřiště jako Nejlepší mezinárodní zařízení roku.

58-59_Bulharsko
58-59_Bulharsko

Překvapení? To je Bulharsko

Popularita Bulharska i počet Čechů, kteří ho navštěvují, každoročně rostou. Většina z nás do této balkánské země vyráží na lyže, nebo k moři. Proč tam zamířit za golfem?  Tato země sice nabízí pouze sedm osmnáctijamkových hřišť, ale od architektů zvučných jmen. Nejznámější kluby najdete u pobřeží Černého moře, na mysu Kaliakra, ale my se rozhodli prozkoumat hory a okolí Sofie.

48-49_Chef-Andres
48-49_Chef-Andres

Kuchař šampionů

Golfové veřejnosti mohl ten důležitý detail při letošním Masters uniknout, ale milovníci jídla věděli své. Zákulisím v Augustě prošla zásadní gastronomická osobnost. Večeři šampionů, kterou obhájce titulu Jon Rahm hostil vítěze předchozích ročníků, připravila globální šéfkuchařská hvězda José Andrés. A nebylo to v historii turnaje poprvé.

40-41_Karibik
40-41_Karibik

Top 10 Karibiku

Všechny klíčové ingredience jsou tu: bělostné písčité pláže, tyrkysové moře, mazlivé povětří a prosluněná hřiště oplývající bujnou vegetací. Žádné dva ostrovy se vzájemně nepodobají a směsi obyvatelstva i kultur dodávají unikátní styl kuchyním, hudbě, architektuře i jazykům. To je Karibik. Od Barbadosu po Bahamy najdete špičkové jamky, podepsané velikány golfového designu jako Robert Trent Jones, Pete Dye, Greg Norman nebo Tom Fazio. Tady je náš výběr deseti nejlepších karibských hřišť.

68-69_Beach
68-69_Beach

Nadšení předbíhá výkon

Rovné dva metry měřící David Schweiner (30) se loni stal s Ondřejem Perušičem mistrem světa v plážovém volejbale a v anketě Sportovec roku je porazila jen tenistka Markéta Vondroušová. Schweiner hraje golf dva roky a už zažil vlastní hole-in-one. Asi nepřekvapí jeho nejoblíbenější hůl. Sand wedge! Přečtěte si náš původní rozhovor.

92-93_Legenda
92-93_Legenda

Rekord s hadem na holi

Muž s pověstnou dýmkou v ústech hrál patnáctkrát The Open, čtyřikrát Masters i Ryder Cup, ale jinak se Maurice Bembridge, který odešel na věčnost letos v březnu, proslavil především jedním finálovým kolem na Augusta National. Snad ani šest vítězství na PGA European Tour nepřineslo rodákovi z britského Worksopu takovou proslulost jako neděle 14. dubna 1974.

Zasílání magazínu ZDARMA

Nechcete přijít o žádné vydání? Požádejte si o jeho zasílání zdarma až do schránky.

Sdílet:
###message