Dvojí české Top 20 na Belgian Ladies Open

Necelý měsíc před startem Tipsport Czech Ladies Open se na Ladies European Tour opět dařilo českým golfistkám.

Jana Melichová
Sára Kousková
Sára Kousková

Po druhém místě Kláry Spilkové z předchozího Aramco Team Series v USA se nyní při Belgian Ladies Open dělily Sára KouskováJanou Melichovou o 16. místo se skóre 3 pod par. Obě zahrály ve finále výborných 68 ran, 4 pod par.

Belgický turnaj ovládly Němky v čele s premiérovou vítězkou série Patricií Schmidt (-11). Druhá byla Chiara Noja (-9) a čtvrtá Olivia Cowan (-8). O druhé místo se ještě dělila Španělka María Hernández.

Všechny tři nejlepší hráčky z Belgie budou startovat také na Tipsport Czech Ladies Open od 23. do 25. června v Royal Beroun Golf Clubu. Stejně jako v Belgii úspěšné Češky.

Kousková (73-72-68) navázala na 10. místo z Aramco Team Series. Při osmém startu ve své první sezoně na LET udržela stoprocentní bilanci postupů cutem a zaznamenala druhý výsledek v Top 20 v řadě za sebou.

„Konečně jsem ve finále zahrála stabilní golf, bez zbytečných chyb. Třikrát jsem si přihrála na metr od jamky a proměnit několik nadějných puttů, mohlo to být ještě veselejší,“ řekla Kousková.

U Melichové (70-75-68) šlo rovněž o druhé Top 20 sezony, po 5. místě na Lalla Meryem Cupu v Maroku. „Před turnajem jsem se vrátila ke starému putteru, s nímž jsme vyhrála právě loni v Berouně, a na greenech to bylo hned lepší,“ řekla Melichová.

Cutem v Belgii neprošly Tereza Melecká, Tereza Koželuhová a Kristýna Napoleaová.

Rovněž v průběžném pořadí žebříčku Race to Costa del Sol se dvě nejlepší Češky z Belgie sešly vedle sebe. Na 34. místě je Kousková a hned za ní jako pětatřicátá figuruje Melichová. Čtvrtá zůstává Klára Spilková, která Belgii vynechala a hraje tento týden Helsingborg Open ve Švédsku, stejně jako Kristýna Napoleaová.

Více informací naleznete na stránkách www.czechladiesopen.cz.

 

 

Sdílet:
###message