Davidson Spilková už potřetí skončila čtvrtá

Český golf na Ladies European Tour letos vrší hlavně zásluhou Kláry Davidson Spilkové jeden úspěšný výsledek za druhým.

2023-06-04-TZ-KLARA-DAVIDSON-SPILKOVA_52947889339_035b279bd0_k_k-credit-Tristan-Jones-LET

Její sedmý start sezony na Helsingborg Open přinesl už potřetí čtvrté místo, kterým si hráčka zároveň upevnila stejnou pozici v celoročním žebříčku Race to Costa del Sol.

Nad trojicí čtvrtých míst ční druhá příčka z Aramco Team Series na Floridě, po které si česká golfistka dala týdenní přestávku, než opět zazářila. Do Tipsport Czech Ladies Open (23. – 25. června v Royal GC Beroun) už zbývají jen dva turnajové týdny, v nichž se Davidson Spilková také objeví, a to jak na následujícím Scandinavian Mixed, tak poté na Amundi German Masters.

Ve finále ve Švédsku zahrála česká golfistka jedno ze svou nejlepších kol dne, 66 ran (-6). Každým dnem se lepšila a po kolech za 72 a 70 předvedla strhující finiš. S první devítkou ještě v paru, ale s druhou se čtyřmi birdie, včetně tří za sebou na posledních jamkách, a navíc s eaglem na čtyřparové třináctce, po ideální ráně šestkou železem ze 145 metrů do jamky. Celkově zahrála 8 pod par.

Lepší byly pouze poprvé vítězná Švédka Lisa Petterson (-11), Španělka Ana Pelaez (-10) a Dánka Smilla Tarning Sönderby (-9).

„Chvíli mi trvalo, přizpůsobit se linksovému a hodně tvrdému hřišti. Eagle mě ve finále naladil na závěrečné jamky. Odvážím si skvělý pocit na následující turnaj, kde by mělo být hřiště podobné,“ uvedla Davidson Spilková, která se před týdnem dostala poprvé do Top 100 ve světovém žebříčku.

Cutem ve Švédsku prošla také Kristýna Napoleaová, jež se dělila o 61. místo se skóre +6 (72-76-74). Do finále neprošla Šideri Váňová s výsledkem +13.
Následující turnaj Scandinavian Mixed (8. – 11. června) budou kromě Davidson Spilkové hrát také Jana Melichová, Sára Kousková a Tereza Melecká. Jde o společný turnaj s mužskou DP World Tour, kam se dostalo pouze 72 hráček z Ladies European Tour, takže už nyní lze z pohledu startu čtyř Češek hovořit o úspěchu a potvrzení stále rostoucí síly českého dámského golfu. Tipsport Czech Ladies Open a jeho diváci se mají na co těšit.

Více informací naleznete na stránkách www.czechladiesopen.cz .

Zasílání magazínu ZDARMA

Sdílet:
###message