CASA EMINENTE

Unikátní prostor spojující prémiové potěšení chuťových buněk s atmosférou vášnivé a tropické Kuby.

Eminente - Consumption Reserva 55

CASA EMINENTE

Opravdová Kuba v Praze – to je nová secret location Casa Eminente, kterou navrhl ateliér Intra Muros.

Místo Casa Eminente je opředené tajemstvím, stejně jako receptury kvalitních kubánských rumů. Právě tady můžete ochutnat novinku z portfolia značky Moët Hennessy, která se specializuje na prémiové lihoviny: rum Eminente.

V rumu Eminente se spojuje to nejlepší z Kuby a ke kořenům Kuby se vrací i Casa Eminente, která vznikala pod rukama architektky Ingrid V. Lermen a jejího ateliéru Intra Muros. Ingrid pochází z Brazílie a studovala ve Španělsku, proto pro ni bylo víc než přirozené pracovat s odkazy latinskoamerické a hispánské kultury. „Na Brazílii i Kubě mě baví, jak jsou lidé srdeční. Přátelskou atmosféru jsem se proto snažila dostat i mezi zdi Casa Eminente.“ 

Casa Eminente dává na odiv tradiční řemeslo, nebojí se stárnout a zrát. „Je útulný, ale taky trochu divoký, a mysteriózní. Vybízí prostě k objevování a volá po dobrodružství,“ říká architektka. Opravdová krása tohoto projektu se podle ní skrývá v nedokonalosti a předmětech, na kterých se podepsal čas. Proto taky většina vybavení pochází z nejrůznějších antiků. V Casa Eminente narazíte na materiály v jejich ryzí podobě, od surového dřeva až po odhalené zdivo. Špetku lesku a zároveň působivý kontrast přidává křišťálový lustr a zrcadlová stěna za pultem, která slouží jako pomyslná výstavní skříň pro lahve a skleničky. Rovněž prostor opticky zvětšuje. Přírodní materiály tu zastupuje mimo jiné taky ratanový nábytek, z něhož vznikly i svítilny. Významnou roli v projektu hraje rovněž zeleň, jež je nedílnou součástí všech architektčiných projektů a taky kubánské přírody – na přilehlé terase se vytváří pomyslný prales.

Toto výjimečné místo vám zkrátka dovolí, abyste si špičkový rum a ostrovní atmosféru vychutnali všemi smysly. Jde o nečekaný kousek Kuby v centru Prahy, kam může zavítat milovník rumu, buď na pozvání nebo po předchozí domluvě. Rum Eminente tak zažije v zcela unikátním prostředí, kde se budou do budoucna odehrávat nejen osobní degustace pod vedením ambasadora, ale také menší setkání, která zpříjemní tropické drinky, párování rumu s jídlem a energická hudba.

O rumu Eminente 

Nový rum bohaté chuti ze srdce kubánského ostrova, kterému místní říkají “Isla del Cocodrilo” kvůli jeho neobvyklému tvaru připomínající krokodýla. Eminente je zhmotněným snem Césara Martího, nejmladšího rumového mistra v historii Kuby, který usiluje o obnovu tradičních kubánských rumů. Díky svému pevnému odhodlání a zručnosti v řemesle vytvořil César Martí nový druh rumu, který v sobě spojuje bohatost a hloubku chuti tradiční výroby rumu z 19. století. 

Eminente je navíc jedním z mála kubánských rumů, který obdržel žádaný status “Denominación de Origen Protegida” od kubánské regulační rady. Ta určuje přísná pravidla, která mají zajistit autenticitu a vysoké standardy kubánského rumu a jen málo výrobcům se daří veškeré nároky splnit.  

Eminente Reserva, plná a bohatá chuť

Ideální pro vychutnání si rumu na kostce ledu nebo v koktejlu. Eminente Reserva v sobě ukrývá estetiku tradičního kubánského jemného rumu s komplexností chuti minulosti. Oku zalichotí delikátní barva jantaru s mahagonovým odstínem. Počáteční aroma čerstvě pražené kávy dodává rumu jemný nádech pečených mandlí a kakaa.  Paleta chutí bohatá na kouřové noty, vanilku a kávu s pikantními tóny zázvoru, sečuanského pepře a švestek v pozadí vytváří delikátní škálu kubánských chutí. Eminente Reserva zraje minimálně 7 let v sudech z Francouzského dubu po whiskey.

Eminente Ambár Claro, ovocný kubánský rum

Rum se zlatým odstínem, Eminente Ambár Claro, je lahodný nejen samostatně na kostce ledu, ale i v koktejlu. Eminente Ambár Claro překvapí svým delikátním ovocným aroma, ve kterém se mísí tóny zeleného jablka, hrušky a heřmánku spolu s pečenými mandlemi a krémovým karamelem s pikantními náznaky muškátového oříšku a pepře. Eminente Ambár Claro zraje minimálně 3 roky v sudech z Francouzského dubu po whiskey.

Eminente exkluzivně v České Republice

Během prvního roku od uvedení na trh je kubánský rum Eminente exkluzivně dostupný jen ve čtyřech zemích, a to kromě Velké Británie, Francie a Německa právě v České republice. Rum je možné zakoupit na specializovaných e-shopech Alkohol.cz, Global-wines.cz, Napojka.cz a iDrinks.cz. Doporučená maloobchodní cena láhve je 1250 Kč.

 

O Moët Hennessy:

Moët & Chandon, Krug, Dom Pérignon nebo Hennessy jsou jen některé ze světoznámých značek z portfolia Moët Hennessy, které se staly synonymem nejprestižnějšího původu a dokonalosti. Společným pojítkem všech značek je jejich bohaté dědictví, nejvyšší kvalita, neustálá inovace a kreativita. Značka Moët Hennessy je součástí skupiny LVMH.

O Ingrid V. Lermen (ateliér Intra Muros)

Architektka Ingrid V. Lermen se narodila v brazilském Porto Alegre, už šestnáct let ale žije v Praze. Přes deset let vede portál insidecor.cz, který přináší informace o všem, co hýbe světem interiérového designu. Vzdělává, mapuje zajímavé lokální i mezinárodní projekty a ukazuje, co dokáže kvalitní design. V roce 2016 přišla Ingrid s projektem SQUAT iD23, první výstavou interiérového designu v České republice. Veřejnosti se otevřelo pět výjimečných bytů a návštěvníci měli jedinečnou příležitost prozkoumat interiéry, do kterých by se jinak nedostali.

Teď se Ingrid vrací k navrhování prostřednictvím ateliéru Intra Muros. Naslouchá, oslavuje rozmanitost a objevuje nové možnosti. Za výjimečnými projekty totiž bývá pořádná dávka odvahy. 

zdroj: komerční prezentace

Sdílet:
###message