Bike a golf: Ralsko a Malevil

Mistrovství republiky ve sportovním dvojboji tentokrát na severu

BikeGolf
BikeGolf
BikeGolf

Letošní mistrovství v kombinaci horského kola a golfu přináší dvě novinky. Cyklistický závod se pojede v ralských lesích, bude to zdejší premiéra, golfový turnaj se pak jako v minulých dvou ročnících odehraje na hřišti Malevil, které je odtud nedaleko. V pořadí již pátý ročník závodu BIKEGOLF CHAMPIONSHIPS se koná poprvé na podzim, což je novinka druhá, o víkendu 29. a 30. září 2018.

Mistrovství Bike&Golf je původním českým vynálezem a nápadem, za nímž stojí, tak jak to už v historii i té největší cyklistiky bývá, dva novináři – jeden golfový a jeden cyklistický. Nepopírají však inspiraci v mnohem dospělejším a mezinárodně úspěšném Ski-Golfu. Během čtyř let své krátké existence si Bike Golf našel mnoho příznivců a jeho sportovní úroveň výrazně stoupla, ale zajímavou výzvou je i pro vyložené amatéry a nadšence. Letos se koná poprvé až po letních prázdninách, vybrán byl zářijový termín, poslední víkend 29. a 30. 9. Nehrozí tedy velké vedro, které by sužovalo závodníky.

Hodit se to bude především pro cyklistický závod, který měří 59 kilometrů, což je sice dosud nejdelší trasa ze všech čtyř konaných ročníků, nicméně celkové převýšení je pouhých 710 metrů, což je na takto dlouhou etapu velice málo. Rozhodně by cyklistická část tohoto klání měla patřit k těm lehčím a rychlejším a celkové hodnocení by mělo nahrávat spíše golfistům. Ralsko a okolí zdejšího letiště Hradčany je víceméně rovinaté, dominují mu především borovicové lesy. O atraktivní přírodní kulisu závodu je postaráno.

Sobotní cyklistický závod se jede na horských kolech, a to jako součást Ralsko MTB Tour Česká spořitelna. Start je 29. 9. v 11.00 na letišti Hradčany. Golfový turnaj se hraje v neděli 30. 9. na hřišti Malevil, první flajty vyrážejí na hřiště v 9.00. Přepočítávání výsledků je modelově: 2 minuty jízdy na kole = jedna rána v golfu.
Přihlašovat se na závod lze pouze na stránkách www.bikegolf.cz, vyzvednutí startovních čísel cyklistického závodu je možné v pátek 28. září mezi 18.00-20.00 nebo v sobotu před startem od 8.00-10.30 v kanceláři závodu Kolo pro život na letišti Hradčany. Propozice cyklistického závodu lze nalézt na stránkách www.kolopro.cz. Pozor – zde se nepřihlašujte! Využijte pouze stránky www.bikegolf.cz.

Mistrovství Bike+Golf má několik kategorií – muži do 49 let, muži 50 a více let, ženy a také týmová soutěž. Do soutěže BIKEGOLF CHAMPIONSHIPS lze přihlásit maximálně tříčlenný tým. Do celkového hodnocení se započítávají dva nejlepší výsledky z kola a dva nejlepší výsledky z golfu (nejhorší výsledky v týmu se škrtají). Do soutěže týmů je započítán výsledek pouze toho startujícího, který dokončil obě disciplíny - tým tedy může být i dvoučlenný. Nerozhoduje kategorie, v níž sportovec startuje jako jednotlivec - týmy mohou být tedy i smíšené. Tým přihlásíte pouze tím, že v registračním formuláři v kolonce „Team“ uvedete tři startující stejný název.

Startovné celého závodu, tedy golfu i kola, je 1890 korun. V ceně je veškerý servis při bikovém marathonu, včetně značení tratě, občerstvení, zdravotního zajištění, zpracování výsledků atd., a také fee na golfovém hřišti, občerstveni do bagu a zpracování a vyhodnocení výsledků. Ti nejlepší se mohou těšit na věcné ceny a dresy se speciálním designem celého závodu, resp. mistrovství.

Jakékoli další informace obdržíte na adrese bikegolf@vpress.cz, případně na telefonu hlavního organizátora, Martina Raufera z vydavatelství V-Press - 603 838 503.

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message