Anthony KIM - TENTO DEN - 4. DUBNA

Na den přesně před deseti lety vyhrál svůj poslední ze tří titulů na PGA Tour rebel Anthony KIM. Takový Patrick Reed předtím, než nastoupil skutečný Patrick Reed.

Snímek obrazovky 2020-04-06 v 9.01.23

Na den přesně před deseti lety vyhrál svůj poslední ze tří titulů na PGA Tour rebel Anthony KIM. Takový Patrick Reed předtím, než nastoupil skutečný Patrick Reed.

Kim byl obrovský talent a když zvítězil na tour poprvé, na Quail Hollow 2008, ještě v přímém televizním přenosu mu telefonicky gratuloval Tiger Woods. Kim měl mobil na uchu, nenuceně odpovídal a přitom rozdával podpisy. Zdálo se, že takových událostí bude ještě hodně, ale nestalo se.

Rodák z Los Angeles, ročník 1985, to po posledním titulu v Houstonu 2010 velmi brzy zabalil. Naposledy hrál tour v roce 201, když po prvním kole odstoupil z turnaje v Charlotte, toho, který čtyři roky předtím vyhrál jako svůj první.

Drží mj. rekord z Masters, kde v roce 2009 zahrál ve druhém kole třináct (!) birdie. Byl postrachem v týmových soutěžích a členem vítězné ekipy USA v Ryder Cupu 2008 i Presidents Cupu 2009.

Občas problesknou zprávy nebo dokonce fotografie, reportující o jeho přítomnosti "kdesi", ale Kim je dnes už spíše duch, zjevující se více v představách než skutečnosti. Zřejmá nechuť do hry po zraněních se u něho proměnila v chuť něco ze své situace získat na pojišťovnách.

Kimovi rádci to měli údajně dobře spočítané, pojistku či pojistky skvěle vysoustružené, takže Kim může kromě peněz vydělaných na PGA Tour využívat i toto bolestné.

Objevily se historky o věčných párty s kamarády, ale také jedna srdceryvná z dávných slavných časů. V onom roce 2008, kdy byl světovou šestkou, zapředl Kim v restauraci rozhovor s těhotnou číšnicí. Když zjistil, že nastávající matku opustil partner, nechal jí velké dýško. "Asi deset, nebo dvacet tisíc (dolarů)," prozradil až loni jeho někdejší trenér....

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message