Anglická střela

Dostala jméno Georgia, po americkém státu, kde se hraje Masters. Když letos vyhrála Women’s British Open, stala se Georgia HALL teprve čtvrtou domácí vítězkou v historii. Možná si ji pamatujete z Dýšiny, kde dala roku 2016 eso.

Hall_web

Když letos vyhrála Women’s British Open, stala se Georgia HALL teprve čtvrtou domácí vítězkou v historii. Možná si ji pamatujete z Dýšiny, kde dala roku 2016 eso.

Dámské majory byly v roce 2018 zvláštní. Každý vyhrála jiná hráčka, a hlavně jenom jedna byla z dominantní Jižní Koreje. Jinak se dočkaly Švédka, Thajka, naposledy Američanka a jako čtvrtá v pořadí sezony Angličanka. Georgia Hall.

Rodačka z Bournemouthu se stala profesionálkou před čtyřmi lety. V jejím životopise dvakrát září turnaj Ladies European Tour na Dýšině. V roce 2015, ve své nováčkovské sezoně, tam zaznamenala vůbec nejlepší výsledek, páté místo.

O rok později zažila na patnácté jamce, dnes už neexistujícím tříparu, životní trefu – hole-in-one, za které dostala luxusní hodinky. Mimochodem šlo o ránu na 140 metrů a hodinky vodotěsné ještě o deset metrů pod hladinou hlouběji…

Vloni se dočkala svého prvního vítězství – a hned na majoru a hned doma. Navíc coby nováček sezony LPGA, pod kterou major rovněž spadá. A také s otcem coby caddiem, který si z pověrčivosti celý turnaj nevyměnil ponožky.

Hall se stala čtvrtou Angličankou, která zvítězila na majoru, po trojici legend Laura Davies, Alison Nicholas a Karen Stupples. V pouhých dvaadvaceti letech odstartovala další stupeň svojí raketové kariéry. Skočila do první desítky světového žebříčku a jasně vedla evropské pořadí Order of Merit. Pořadí vyhrála už loni.

A všemu tomu předcházely dva turnaje a jedna trefa v resortu u Plzně…

Georgia a hattrick výher

  • ✔British Girls’ Amateur 2012
  • ✔British Ladies’ Amateur 2013
  • ✔Women’s British Open 2018 

Text: Čeněk Lorenc
Foto: Zdeněk Sluka

Vítězky majorů 2018

angela1
angela1

Angela STANFORD

USA

Evian Championship

georgia-hall-8
georgia-hall-8

Georgia HALL

Anglie

Women’s British Open

park_0
park_0

Sung Hyun PARK

Jižní Korea

KPMG Women’s PGA

ariya
ariya

Ariya JUTANUGARN

Thajsko

US Women’s Open

pernilla1
pernilla1

Pernilla LINDBERG

Švédsko

ANA Inspiration

Sdílet:
###message