Americké turné Kláry Spilkové

Další etapu své úspěšné kariéry směřuje golfistka Klára Spilková k americkému okruhu LPGA. Třiadvacetiletá profesionálka, která loni vyhrála poprvé na Ladies European Tour a letos na stejném turnaji v Maroku obsadila druhé místo, se chystá na sérii startů ve Spojených státech.

Klára Spilková 2018

K již jisté účasti na US Women´s Open (1. – 4. 6.) v Alabamě, kam se dostala přímo, přibyly další dvě na sponzorskou pozvánku. Budou to KPMG Women´s PGA Championship (28. 6. – 1. 7.) v Illinois coby její druhý major této sezony a Kingsmill Championship (17. – 20. 5.) ve Virginii. V obou případech pomohla KPMG, do jejíhož globálního týmu česká hráčka patří. Na KPMG Women´s PGA Championship již Klára Spilková startovala, jinak půjde o premiéry.

Hlavním faktorem pro účast jsou samotné výkony Kláry Spilkové, která skončila čtvrtá v celoročním žebříčku Order of Merit na Ladies European Tour 2017 a letos je aktuálně dokonce na třetí příčce. Přispělo k tomu jak její druhé místo při obhajobě titulu v Maroku po play-off, tak 12. místo na Canberra Classic v Austrálii. K tomu profesionálka skončila desátá na dubnové LET Access Series ve Francii.

„Moc se do USA těším, je to pro mě nová výzva. Chtěla bych na každém turnaji uspět a projít cutem. V záloze zůstává start na podzimní kvalifikaci o LPGA, kterou jsem absolvovala už loni. Nechybělo tehdy moc, abych postoupila. Letos to bude ještě těžší,“ řekla Klára Spilková.

„Přípravu a program směřujeme jak k LPGA, tak dlouhodobě k olympijským hrám 2020. Jsme rádi, že Klára má silný pool partnerů, kteří jí pomáhají výkonnostně růst,“ řekl manažer  Petr Žák ze společnosti GM Pro. „Přípravu během sezony přizpůsobujeme detailně konkrétním cílům, které Klára má,“ dodal trenér Lukáš Martinec.

Po pobytu v USA, kde je v plánu také jeden start na druhé profisérii Symetra Tour, se Klára Spilková zúčastní evropských turnajů LET: Ladies Scottish Open (26. – 29. 7.) a následujícího majoru, Women´s British Open (2. – 5. 8.).

Kromě úvodního amerického majoru sezony, ANA Inspiration, tak bude mít česká golfistka po letošku odehrány už všechny grandslamové turnaje v kariéře. Letos absolvuje svou již osmou profesionální sezonu.