Články

Klára Spilková

Klára Spilková je šampionkou!

Klára Spilková dosáhla historického úspěchu pro český golf. Ve 22 letech vyhrála poprvé turnaj Ladies European Tour, když triumfovala na Lalla Meryem Cupu v Maroku!

Dosavadním nejlepším umístěním české profesionálky bylo čtvrté místo z předloňského Scottish Open.

Tentokrát zahrála 8 pod par (69-74-71-66), když ve finále předvedla šest birdie bez bogey, a o jeden úder porazila Norku Suzann Pettersen, vítězku z LPGA, zatímco třetí byla s odstupem další rány Angličanka Annabel Dimmock.

"Je to skvělé. Ale neprožívám teď žádné emoce, jsem hodně uvolněná. Možná to přijde zítra," uvedla Spilková, která hrála finále se zdravotními potížemi.

Před finále ztrácela Spilková čtyři rány, ale neděle 16. dubna ji zastihla v báječné formě. Jak na první devítce, tak na durhé devítce zahrála tři birdie a končila čtyřmi pary. Na sedmnáctce jí přitom do odpalu cvakl fotoaparát. Na osmnáctce neproměnila birdie putt a čekala, zda Pettersen nedá birdie a nebude play off. Nebylo...