Články

Martin Kaymer

Albatross: Nově Kaymer, opět Daly a Westwood


Turnaj PGA European Tour se letos počtvrté vrací na hřiště Albatross ve Vysokém Újezdu u Prahy. D+D Real Czech Masters verze 2017 se představil a tady jsou zíkladní fakta:

KDY: 31. srpna - 3. září 2017.

PRIZE MONEY: 1 milion euro.

KDO ANO: Novým hráčem je Němec Martin Kaymer - bývalá světová jednička a vítěz dvou turnajů kategorie major (PGA Championship a US Open), který kvůli nedostatečnému loňskému počtu amerických startů přišel o kartu na PGA Tour, nemůže se kvalifikovat do play off FedEx Cupu a díky tomu může hrát paralelně probíhající akci u Prahy. Další čtveřici ohlášených hráčů tvoří Severoir Darren Clarke (vítěz The Open 2013, v tomto století by hrál v Česku poprvé), Velšan Jamie Donaldson (vítěz Czech Masters z roku 2014), Američan John Daly (loni tu vítěz PGA Championship a The Open debutoval) a Angličan Lee Westwood (rovněž bývalá světová jednička, před rokem zde také hrál).

Čtenáři Golf Vacations se mohli s hvězdami seznámit na stránkách magazínu: loni přinesl exkluzivní rozhovory s Westwoodem a Dalym, předtím již byli vyzpovídáni jak Kaymer, tak Clarke.

KDO TAKÉ: Ohlášeni byli dále Švéd Robert Karlsson, Španěl Alvaro Quiros a Belgičan Nicolas Colsaerts, v jednání je Dán Thorbjörn Olesen a také Kanaďan Mike Weir - vítěz Masters 2003, který však přišel o kartu na PGA Tour a hraje pouze na sponzorská pozvání, jež jsou vzhledem k jeho klesající výkonnosti stále řidší.

KDO NE: Nabízející se jména Angličanů, Luke Donald nebo Ian Poulter, kteří se v zámoří potýkají s poklesem formy, byla pořadateli letos vyloučena.

TELEVIZE: Turnaj bude vysílat Nova Action.

RYDER CUP: Czech Masters bude letos prvním a příští rok předposledním bodovaným pro kvalifikaci o Ryder Cup 2018.

DIVÁCI: Vstup zdarma má mládež, senioři, lidé se ZTP, členové České golfové federace (platná kartička), majitelé klíče od vozů Škoda a také majitelé platební karty Raiffeisenbank. Permanentka na čtyři grací dny stojí 400 korun.

ZMĚNA: Proběhl redesign greenu Albatrossu na zkrácené tříparové jamce číslo 16, kde voda výrazněji zasáhne do hry. Za eventuální hole-in-one získá první hráč vůz Škoda Kodiaq.

ROZPOČET: Celkový rozpočet turnaje uvedli pořadatelé ve výši kolem 100 milionů korun.

BUDOUCNOST: Smlouva Czech Masters a PGA European Tour byla prodloužena do roku 2023. Od roku 2019 bude na prize money přidáno 100 000 eur. Jako hřiště i pro další roky deklarovali pořadatelé Albatross, byť se spekuluje, že od příštího roku se má turnaj stěhovat jinam, nejspíš na pražskou Zbraslav, kde bude letos podmínky testovat Challenge Tour.

Albatross Golf Resort

   


Pro více informací je nutné se zaregistrovat nebo přihlásit.

« zpět | přehled


ÚvodČlánkySoutěžeZasílání zdarmaHřištěTurnajeGolfCutO magazínu

Golf Vacations, česká edice s Vámi již od roku 2007. Vydavatel Resort Media s.r.o., Škroupovo nám. 1255/9, Praha 3, 13000, e-mail: office@resortmedia.cz,

mapa webu